ExpressVPN İncelemesi
ExpressVPN İncelemesi
ExpressVPN, en iyi VPN'lerden biri olarak kabul edilir ve bir VPN’den isteyebileceğiniz her şeyi sunar. Torrent ve medya akışını destekler, çevrimiçi gizliliğinizi korur, birden çok cihazda çalışır ve net bir günlük kaydı politikası sunar.

Peki ExpressVPN’i kullanmalı mısınız? Gelin VPN olarak neler sunabileceğine bakalım.

Neden ExpressVPN’i Tercih Etmeliyim?

Neden ExpressVPN’i Tercih Etmeliyim?

VPN'lerin abonelerine çok sayıda özellik ve seçenek sunması yaygındır. Bununla birlikte, ExpressVPN kesinlikle yararlı özelliklerle doludur ve belki de VPN sektöründeki en geniş özellik yelpazesini sunar.

İşte bazı önemli özellikleri:

 • 94 ülkede 160 sunucu konumunda 3.000'den fazla VPN sunucusu
 • İnternet aktiviteniz için AES-256 veri şifreleme
 • Anonim gezinme
 • Sınırsız yayın - yayın veya indirmeyi kesintiye uğratma sınırı yok
 • Web sitelerinin engelini kaldırma, bölge engellemesini aşma, sansürden kaçınma vb.
 • Çevrimiçi gizliliği geliştirmek için IP gizleme
 • Sunucuya ulaşılamıyorsa güvenli bağlantılar için kill switch
 • Bir abonelik kullanarak beş eşzamanlı bağlantı desteği
 • Çoğu masaüstü ve mobil platform için uygulamalar
 • Alternatif olarak manuel kurulum
 • MediaStreamer DNS
 • Günlük kaydı yok: aktivite kaydı yok, bağlantı kaydı yok, hassas bilgi yok.
 • 24/7 müşteri desteği

ExpressVPN ayrıca ileri düzey VPN kullanıcıları için daha ilginç olan özellikler sunar, örneğin:

 • OpenVPN desteği
 • L2TP / IPSec ve bazı sunucularda PPTP desteği
 • İnternete şifreleme olmadan erişebilen uygulamaları belirlemek için bölünmüş tünelleme
 • DNS Sızıntısı koruması

RAM'de Çalışan TrustedServer Teknolojisi

DDoS saldırıları, VPN hizmetlerine yönelik en büyük tehditlerden biridir. Dağıtılmış Hizmet Reddi olayları sunucuyu çevrimdışına alarak saldırılara açık hale getirebilir. ExpressVPN, sunucularını yalnızca diskte çalıştırarak bu ve diğer tehditlerin üstesinden gelmektedir.

TrustedServer Teknolojisi olarak adlandırılan bu özellik, şirketin sunucularının herhangi bir yerel disk biçimi olmadan çalıştığı anlamına gelir. Bunun yerine sunucular yalnızca RAM üzerinde çalışır. Bu özellik bilgisayar korsanlarının fırsatlarını sınırlar ve sunucu kapandığında, makinedeki veriler silinir.

ExpressVPN, her sunucuda hangi yazılımın çalıştığını bilir. Bu da yanlış yapılandırılmış bir sunucu riskini en aza indirir, güvenlik açıklarını önler ve VPN güvenliğini artırır.

ExpressVPN Abonelik Ücreti Ne Kadardır?

ExpressVPN, aylık abonelik sistemine sahiptir. Fiyatlar paketlere göre değişiklik gösterir.

Örneğin, aylık 12.95 $ 'lık bir abonelik, bir yıl boyunca 155.40 $' ı tasarruf sağlarken, peşin ödeme sadece 99.95 $ 'dır, bu yüzde 35'lik bir tasarruf sağlar (ayda 8.32 $' dan hesaplanır). ExpressVPN ayrıca 59,95 $ 'dan altı aylık bir faturalandırma seçeneği sunar. Bu ayda 9,99 dolara geliyor.

ExpressVPN için ödeme yapmak için kredi kartı, PayPal, AliPay, Yandex ve diğerlerini kullanabilirsiniz. Daha fazla gizlilik için ExpressVPN ayrıca Bitcoin'i bir ödeme türü olarak kabul eder. Tüm planlar 30 gün boyunca geri iade hakkı sunmaktadır.

ExpressVPN'in Kullanım Alanları

Herhangi bir VPN gibi, ExpressVPN de bilgisayarınızdan çıkan verileri şifreler ve uzak bir sunucu üzerinden internete erişmenizi sağlar. Bir hesapta (Google veya Facebook gibi) oturum açmadığınız sürece etkinliğiniz gizli kalır.

ExpressVPN esnek, çok yönlü bir VPN hizmeti sunar. Bölge tarafından engellenen video yayın sitelerinin kilidini açmanın ve verilerinizi şifrelemenin (açık Wi-Fi için mükemmel) yanı sıra, torrentleri ve çevrimiçi oyunları da destekler.

Baskıcı hükumetler tarafından kısıtlanmış web sitelerine erişmek için bir VPN kullanarak hükümet sansürünün üstesinden de gelebilirsiniz. ExpressVPN ayrıca mevcut en güvenli internet erişimini sağlayan Tor'u da destekler. Bunun için bir VPN ile bağlanıp, ardından Tor tarayıcısını başlatın; ExpressVPN, Tor'da açabileceğiniz bir .onion sayfasına da sahiptir.

Bu arada anonim alışveriş, çevrimiçi alışveriş yaparken fiyat farklılıklarını ortadan kaldırarak paradan tasarruf etmenize de yardımcı olabilir. VPN Kullanım Alanları adlı makalemizi inceleyerek daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz. ExpressVPN tüm kullanım alanları için hizmet vermektedir.

ExpressVPN Hızlı Mıdır?

Hız, VPN'ler için temel bir gerekliliktir. Hiç kimse verilerin gelmesinin, arabelleğe aktarılmasının veya web sayfalarının açılmasının gecikmesini istemez. Bağımsız bir hız testi web sitesi ile ExpressVPN'in ne kadar hızlı olduğunu kontrol ettik.

ExpressVPN bağlıyken internette önemli ölçüde bir yavaşlama göremedik. 5 Mb/sn veya daha fazla bir düşüş kimi insanlar için sıkıntı yaratsa da yüksek internet trafiğinde bu sonuçlar oldukça makul.

ExpressVPN Hangi İşletim Sistemlerine Destek Vermektedir?

Evde kullandığınız veya yanınızda taşıdığınız cihazlar ne olursa olsun, büyük olasılıkla ExpressVPN için bir uygulama mevcuttur. Bu uygulamalar ve tarayıcı uzantıları, aşağıdaki platformlarda 17'den fazla dilde hizmet vermektedir:

 • Windows
 • Mac OS
 • Linux (komut satırı uygulaması)
 • iOS
 • Android
 • Chromebook

Masaüstü ve mobil uygulamalar, VPN yazılımının çalışma şeklini değiştirmek için ayar menüleri içerir. Örneğin bu ayarlar içinde protokolleri değiştirebilir (ancak bu gerektiğinde otomatik olarak gerçekleşir) ve uygulamalarda bölünmüş tünellemeyi etkinleştirebilirsiniz.

ExpressVPN ayrıca Google Chrome ve Mozilla Firefox için tarayıcı eklentileri sağlar. Ancak bunların yalnızca tarayıcı trafiğini şifreleyeceğini unutmayın.

Ek olarak, ExpressVPN şu medya cihazları için uygulamalar sunar:

 • Apple TV
 • Amazon Fire TV
 • Xbox
 • PlayStation

Medya yayınları için hızlı DNS sunucuları sağlayan MediaStreamer seçeneği de vardır. Ancak bu seçeneğin verileri şifrelemediğini unutmayın.

ExpressVPN ayrıca modemler üzerine kurulumu da destekler (tipik olarak DD-WRT veya Tomato yönlendirici ürün yazılımı yüklüdür). Daha da ileri giderek ExpressVPN ile akıllı ev cihazlarını internete güvenli bir şekilde erişecek şekilde de yapılandırabilirsiniz.

ExpressVPN Güvenli Midir? Kayıt Günlüğü Tutar Mı?

VPN hizmetleri için en önemli kriterlerden biri, yüksek düzeyde gizlilik sağlamaktır. ExpressVPN, günlük kaydı politikasını açıkça belirtiyor:

Günlük kaydı yok, aktivite kaydı yok, bağlantı kaydı yok, hassas bilgi yok

ExpressVPN, kaynak kullanıcının IP adreslerini, tarama geçmişini, trafik hedefini veya ilişkili meta verileri veya DNS sorgularını kaydetmediğini ortaya koymaktadır.

Ancak ExpressVPN şu bilgileri toplamaktadır:

 • Yüklü uygulamalar ve sürümler
 • VPN bağlantılarının tarihleri
 • Sunucu konumu seçimi
 • Günlük aktarılan toplam veri

Ancak bu veriler tanımlanamaz. Uygulama sorunlarını gidermek, teknik destek sağlamak ve sorunları belirlemek için toplanır.

ExpressVPN, kendisini dijital özgürlüğün savunucusu ilan ederek dijital hakları destekler. Bu amaçla Electronic Frontier Foundation ve diğer dijital gizlilik savunuculuk gruplarını destekler.

ExpressVPN İngiliz Virgin Adaları merkezlidir. Bu bölgede uyulması gereken veri saklama yasaları yoktur. Diğer VPN'ler 5 Göz, 9 Göz ve 14 Göz uluslararası güvenlik hizmeti gözlem ağlarının himayesi altındayken, ExpressVPN değildir.

Sonuç

Gizlilik, her cihaz için destek ve sınırsız veriye odaklanan ExpressVPN, bir numaralı VPN seçimidir.

Hızlıdır, torrentleri destekler, coğrafi engellemeyi önler, sansürü aşar, neredeyse hiç veri toplamaz, internet etkinliğinizi anonimleştirir ve 94 ülkede 160 konumda 3.000'den fazla VPN sunucusu sağlar. Ve herhangi bir sorunuz olursa, 7/24 canlı sohbet desteğine başvurabilirsiniz.

Piyasadaki en ucuz VPN olmasa da, ExpressVPN en iyi değeri sunar ve üstün özelliklerle doludur, bu da onu en iyi VPN’ler arasına sokmaktadır. Daha fazla VPN hizmeti incelemek isterseniz 2020’nin En İyi VPN Hizmetleri listemize bakabilirsiniz.