Hotspot Shield VPN İncelemesi
Hotspot Shield VPN İncelemesi
Hotspot Shield’ın özellikleri hakkında her şeyi öğrenmek ve test sonuçlarımızı görmek, bu yazılımın ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını öğrenmek için incelememizi okumaya devam edin.

Hotspot Shield, 200 ülkede 650 milyondan fazla kullanıcısı olan Kaliforniyalı bir şirket olan AnchorFree’nin en ünlü üründür. AnchorFree 2005 yılında kuruldu ve o zamandan beri Forbes, Fast Company, Fortune, Entrepreneur ve diğer birçok önemli yayından çok sayıda övgü aldı.

Hotspot Shield VPN yazılımının en belirgin avantajı, sorunsuz çalışması ve inanılmaz bağlantı hızlarıdır.

Hız ve Performans

Test sırasında Hotspot Shield, en hızlı VPN hizmetlerinden biri olarak onayladı. Herhangi bir sunucuya saniyeler içinde bağlanabildik ve herhangi bir bağlantı kesintisi veya çok büyük performans sorunları yaşamadık. Bazı sunucular, muhtemelen aşırı kalabalık nedeniyle, zaman zaman düşük performans sergiledi.

Desteklenen Platformlar

Hotspot Shield, piyasadaki en popüler VPN hizmetlerinden bazılarına kıyasla geniş bir platform kapsamına sahip değildir. Windows, Mac, Android ve iOS için yerel uygulamalara sahiptir. Şirket ayrıca kullanıcılarına Google Chrome için bir tarayıcı uzantısı sağlıyor.

Hotspot Shield, ayarlarını dinamik olarak belirlediğinden, desteklemediği cihazlarda yazılımı manuel olarak yapılandıramazsınız. Buna Android TV, Apple ve Smart TV, Chromecast, Kodi, Roku, Amazon Fire TV Stick, Windows telefonlar, Linux OS, rootlu veya jailbreak yapılmış cihazlar, Kindle cihazları ve oyun konsolları dahildir.

Sunucular

Sunucular

Hotspot Shield şu anda 70'den fazla ülkeye yayılmış 3.200'den fazla sunucu işletmektedir ve bu, piyasadaki en iyi VPN ürünlerinden bazılarına rakip olabilecek oldukça etkileyici bir sunucu ağıdır. Test aşamamız sırasında, istemci işi genellikle sadece saniyeler içinde bitirdiğinden, sağlanan konumların hiçbirine bağlanırken herhangi bir sorun yaşamadık.

Hotspot Shield şu anda statik IP sağlamamaktadır. Yazılım şimdilik coğrafi konumunuza bağlı olarak farklı IP adresleri atar.

Şirket, geniş sunucu ağının yanı sıra sınırsız hız, bant genişliği ve sunucu geçişini de garanti ediyor. Bununla birlikte Hotspot Shield, yazılımının ücretsiz bir sürümünü sunan nadir hizmetlerden biri olduğu için, premium olmayan kullanıcıların günlük 500MB ile sınırlı bir bant genişliği sınırı vardır.

Premium kullanıcılar, tek bir Hotspot Shield hesabı ile 5 adede kadar eş zamanlı bağlantı kurabilir; bu, en sevdiğiniz cihazlarla platformlar arasında örtüşme olmamasını garanti etmek için fazlasıyla yeterlidir.

Güvenlik

Güvenlik

Hotspot Shield, geleneksel bağlantı protokolleriyle gitmek yerine, BitDefender, Cheetah Mobile, McAfee ve diğerleri tarafından sağlanan VPN hizmetleri için de kullanılan Catapult Hydra adlı tescilli çözümünü uygular. Catapult Hydra, NIST önerileriyle uyumlu TLS tabanlı güvenlik kullanır.

Hotspot Shield, trafiğinizi şu anda piyasadaki en güvenli seçenek olan AES-256 şifrelemeyle şifreler. VPN sağlayıcıları "askeri düzeyde" veya "banka düzeyinde" şifreleme gibi şeylerden bahsettiklerinde, bahsettikleri şifreleme budur. Resmi web sitesinin bazı eski bölümlerinin hala AnchorFree'nin Hotspot Shield için AES-128 şifresi kullandığını iddia ettiğini, ancak bu artık doğru olmadığını unutmayın.

Hotspot Shield, herkese açık Wi-Fi ağlarına bağlandığınızda sizi korur ve kötü amaçlı yazılımlara veya kimlik avı girişimlerine maruz kalmayı ortadan kaldırır.

Son olarak yazılım, istemcinizde açılıp kapatılabilen güvenilir bir otomatik kill switch özelliğiyle birlikte gelir.

Günlük Kaydı ve Gizlilik

Şirket, toplanan bilgileri hizmetini sağlamak, sürdürmek, desteklemek ve sorunlarını gidermek, ödeme taleplerini işlemek, mevcut ve muhtemel kullanıcılarla iletişim kurmak, hizmetini iyileştirmek ve yeni özellikler geliştirmek, zarar veya yükümlülüğü önlemek ve yasal uygunluğu sağlamak için kullanacaktır.

Verileriniz ticari kuruluşlar, bağlı kuruluşlar ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları ve potansiyel yeni sahiplerle paylaşılabilir. AnchorFree ayrıca verilerinizi güvenlik araştırması ve analizi, dolandırıcılığı önlemek ve haklarını uygulamak ve yasalara veya herhangi bir yasal sürece uymak için kullanabilir. AnchorFree, tanımlama bilgileri ve üçüncü taraf analitik ve pazarlama yazılımı çözümleri kullanır.

Şirket genellikle kişisel hesabınızı koruduğunuz sürece verilerinizi saklar. Gizlilik politikası, belirli bir zaman diliminden bahsetmeden hesabınızı sildikten sonra bile bilgilerinizin saklanabileceğini belirtmektedir.

Herhangi bir anda, verilerinizin bir kopyasına ve toplanan bilgilerle ilgili eksiksiz bilgilere erişebilir ve talep edebilirsiniz. Ayrıca geçmişte vermiş olabileceğiniz herhangi bir izni geri çekebilir ve tüm verilerin silinmesini talep edebilirsiniz.

Sonuç olarak, Hotspot Shield yazılımı sizi tanımlamak için kullanılabilecek birçok yüksek riskli veri toplar. Gizlilik politikası, toplanan verilerin hiçbir zaman günlüğe kaydedilmediğini ve IP adresinizin asla açıklanmadığını iddia eder.

Yayın Platformları

Resmi web sitesi, çok çeşitli coğrafi kilitli platformları yayınlayabileceğinizi açıkça belirtmesine rağmen, test devremiz sırasında durum tam olarak böyle değildi. Netflix İngiltere, Almanya ve Kanada'ya erişebildik, ancak Japonca ve ABD sürümleri erişimimizin dışında kaldı. Sunucu performansı da sık arabelleğe alma ve bağlantı sorunları ile oldukça tutarsızdı. Öte yandan, Hulu, BBC iPlayer ve Crunchyroll'un kilidini açmayı başardık. Yalnızca Netflix ABD'nin engelini kaldırmak ve bunu yaparken ekstra güvenlik sağlamak için bir VPN satın alıyorsanız, Hotspot Shield sizin için en iyi seçenek olmayabilir.

Planlar ve Fiyatlandırma

Planlar ve Fiyatlandırma

Hotspot Shield’ın ücretsiz ve premium bir sürümü var.

Ücretsiz abonelik birçok sınırlama ile birlikte gelir, ancak tamamen ücretsiz bir VPN'den bahsediyoruz, bu yüzden oldukça adil görünüyor. Günlük bant genişliği sınırınız 500MB'dir, herhangi bir anda yalnızca bir cihazda kullanabilirsiniz ve ABD konumuyla sınırlandırılırsınız. Ek olarak, kullanım sırasında size reklam sunulacak ve Hotspot Shield 7/24 müşteri desteğine erişiminiz olmayacak.

Premium abonelik 1 aylık (ayda 12,99 $), 1 yıllık (ayda 7,99 $; her yıl 95,88 $ faturalandırılır) ve 3 yıllık (ayda 2,99 $; her 3 yılda bir 107,64 $ faturalandırılır) dönemler için satın alınabilir. Sınırsız bant genişliği, eksiksiz sunucu ağına erişim ve 7/24 müşteri desteğinin yanı sıra, premium plan aynı zamanda 5 adede kadar eşzamanlı bağlantı kurmanıza da olanak tanır. Premium kullanıcılar hiçbir zaman reklam almaz ve 1Password adlı şifre yöneticisine tamamen ücretsiz olarak erişirler.

Kabul edilen ödeme yöntemleri arasında PayPal ve kredi kartları (Visa, MasterCard, American Express, JCB ve Diners Club) bulunur. Her satın alma 45 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir.

Tüm aboneliklerin otomatik yenilenecek şekilde ayarlandığını, bu nedenle planınızı iptal etmeye karar verirseniz, bunu manuel olarak yapmanız gerektiğini unutmayın.

Destek

Hotspot Shield, premium kullanıcılarına 7/24 müşteri desteği sunar. Resmi web sitesinde bir destek bileti gönderebilir veya müşterinizden canlı sohbet özelliğine erişebilirsiniz. Ancak, canlı sohbeti kullanmayı denediğimizde, sürekli yükleme ekranında takılı kaldık. 2 saatten fazla bekledik ama olmadı. Yani testimiz sırasında, premium aboneliğimize rağmen canlı sohbeti kullanamadık.

Son olarak, şirketin web sitesinde verilen telefon numaralarını kullanarak doğrudan AnchorFree ile de iletişime geçebilirsiniz.

Hotspot Shield Artıları ve Eksileri

Hotspot Shield incelemesini tamamlarken, bizi hayrete düşüren özelliklere ve hizmetin bazı iyileştirmeler gerektirebilecek yönlerine hızlı bir genel bakışı burada bulabilirsiniz:

Artıları:

 • En popüler platformları kapsar
 • Özel bağlantı protokolü (Catapult Hydra)
 • Katı şifreleme
 • Etkileyici sunucu ağı
 • Ücretsiz sürüm mevcuttur
 • Aynı anda 5 bağlantı
 • Otomatik kill switch
 • Kötü amaçlı yazılımlara ve kimlik avına karşı koruma
 • 7/24 müşteri desteği
 • P2P'ye izin verilir

Eksileri:

 • Günlüğe kaydetme politikası
 • ABD Netflix ile çalışmıyor
 • Canlı sohbet çalışmadı