Kayıt Tutmama Politikasına Sahip En İyi 5 VPN
Kayıt Tutmama Politikasına Sahip En İyi 5 VPN
Çevrimiçi her hareketin izlendiği ve kaydedildiği bir çağda, VPN mantıklı bir seçim gibi görünüyor. Biz de anonimliğinizi ciddiye alan en iyi altı VPN'e göz attık.

VPN'ler bu günlerde çok popüler. Netflix, müşterilerin bölge kilitli içeriğe erişmek için VPN kullanan müşterileri reddetmek için kullanım şartlarını değiştirmesine rağmen, giderek daha fazla insan gerçek anonim internet taraması kullanmak için VPN hizmetlerine yöneliyor. Çevrimiçi her hareketin takip edildiği ve kaydedildiği bir çağda, bu oldukça mantıklı bir seçim gibi görünüyor.

Gerçekten özel ve anonim bir hizmet, sunucularına bağlıyken internet kullanımınızın ayrıntılarını içeren herhangi bir günlük tutmaz. Güvenilir VPN hizmetleri kişisel bilgilerinizin gizli kalmasını aktif bir şekilde sağlamalı, tutarlı bir şekilde şifrelenmiş bir internet bağlantısı sunmalı ve genellikle meydana gelen herhangi bir harici günlük kaydını daha da hafifletmek için ideal olarak kendi DNS'lerini çalıştırmalıdırlar.

Biz de anonimliğinizi ciddiye alan en iyi altı VPN'e göz attık:

ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN, sıkı çalışma ve tüketici farkındalığının birleşimiyle en popüler VPN hizmetlerinden biri haline geldi. Modern dijital çağda hizmet talep eden herkese, ExpressVPN bunu pek çok şekilde sağlıyor.

30 günlük para iade garantisi ve sizi referans teşvik etmek için nadiren görülen bir yönlendirme sistemi sunmanın yanı sıra, ExpressVPN hesabı aktivitelerinizin sıfır günlüğe kaydedilmesi, 256 bit şifreleme ve çeşitli VPN protokolleriyle birlikte gelir.

Birçok kullanıcı, ExpressVPN'i kullandıkları en hızlı ve en kararlı çözüm olarak bildirirken, diğerleri müşteri destek ekibinin mükemmel bilet-yanıt süresini takdir ediyor.

Ayrıntılı ExpressVPN incelememiz için tıklayın.

Private Internet Access

Private Internet Access

Private Internet Access (PIA) şu anda en iyi VPN sağlayıcılarından biridir ve çok makul bir miktar karşılığında önemli miktarda hizmet sunmaktadır. Hizmet çok sayıda ödül kazanmış ve birçok büyük kuruluş tarafından gizlilik ve anonimlik konusundaki kararlı yaklaşımları için kullanılıyor.

PIA, "Trafik, oturum, DNS veya meta verilerle ilgili günlükleri saklamıyoruz" ve "kendi DNS sunucularımızı yüksek verimli ağımızda çalıştırmıyoruz" şeklinde açıklama yapıyor. PIA, yüksek düzeyde gizlilik ve anonimliğin yanı sıra 128 veya 256 bit şifreleme seçme seçeneği sunar.

Ağ altyapılarının boyutu ve yaygınlığı nedeniyle, PIA ayrıca hızlı ve kararlı bir bağlantının yanı sıra VPN'in başarısız olması durumunda internet bağlantısını hemen kesmek için entegre bir VPN kill switch sunar.

Ayrıntılı Private Internet Access incelememiz için tıklayın.

TorGuard

TorGuard

TorGuard, son birkaç yılda önemli ölçüde gelişen başka bir VPN hizmetidir. TorGuard, genişletme durumunda bile gizliliğinizi ciddiye alma sorumluluğunu üstlenir, çünkü "Hiçbir günlük veya zaman damgası tutulmaz. Bunlar herhangi bir trafik günlüğü veya kullanıcı oturumu verisi saklamaz" ve ağında paylaşılan bir IP yapılandırması kullanır. Tek bir kullanıcının IP adresini tek bir zaman damgasıyla eşleştirmeyi imkansız kılarak gizliliğinizi garanti eder.

TorGuard, OpenVPN protokolünü yüksek seviyeli şifreleme ile kullanmayı önerir ve kullanıcılara gereksinimlerine ve yerel ağ altyapısına bağlı olarak 128 ve 256 bit seçenekleri sunar. Paket ayrıca, kendi özel TorGuard DNS sunucuları veya Google DNS sunucuları arasında seçim yapmanın yanı sıra "bir bağlantı kill switch, uygulama kill switch, DNS sızıntı koruması, IPv6 sızıntı koruması, WebRTC sızıntı koruması ve Stealth VPN hizmetleri" içerir.

Ayrıntılı TorGuard incelememiz için tıklayın.

Mullvad

Mullvad

"Mole" adlı İsveç VPN hizmeti. Gizlilik, anonimlik ve güvenilirlik konusunda artan bir üne sahip olan Mullvad, hızla küresel bir VPN favorisi haline geliyor. Mullvad, "Tarafımızca sevgiyle bir araya getirilip yapılandırılan bir dizi özel sunucu kullanarak" açıklamasıyla herhangi bir günlük tutmadığını belirtiyor.

Mullvad, OpenVPN dahil olmak üzere bir dizi VPN protokolünü desteklemenin yanı sıra DNS sızıntı koruması, VPN kill switch, aktif filtre algılama ve otomatik yeniden bağlantılar ve güçlü şifreleme kimlik bilgileri sunar. Bununla birlikte, Mullvad şu anda yalnızca Hollanda, Almanya, İsveç, Kanada ve ABD'de bulunan sınırlı bir sunucu yelpazesine sahiptir, bu nedenle bazı kullanıcılar hızları biraz sınırlı bulabilir.

Ayrıntılı Mullvad incelememiz için tıklayın.

IVPN

IVPN

IVPN, internette gezinirken gizlilik ve anonimlik hakkınızın en sağlam desteklerinden biri gibi görünüyor. Çevrimiçi zamanınızın hiçbir kaydı oluşturmayan veya tutmayan IVPN, sunduğu hizmet için güvenliğin bir temel olduğunu savunuyor. IVPN, "Kendi sorumluluğumuzu en aza indirdiği ve yasalarca gerekli olmadığı için bunu yapmamak da bizim çıkarımıza," görüşüyle kullanıcı izleme ve oturum açma konusundaki duruşlarını net bir şekilde anlamanızı sağlıyor.

Bunu akılda tutarak, IVPN'in size maksimum güvenlik sağlamak için OpenVPN protokolünü ve olası herhangi bir IP sızıntısını engellemek için "gelişmiş VPN güvenlik duvarı" kullanarak 256 bit şifreleme kullanması şaşırtıcı olmamalıdır. Güvenlik duvarı, VPN tüneli dışında hiçbir ağ trafiğinin gerçekleşmemesini sağlamak için önyükleme işlemi sırasında etkinleştirilerek gizliliğinizi daha da garanti eder.

Ayrıntılı IVPN incelememiz için tıklayın.