menu
NordVPN İncelemesi
NordVPN İncelemesi
Artan hükümet gözetimi, sınırlı internet erişimi veya verilerinizin güvenli olmayan bir kablosuz ağ üzerinden algılanma potansiyeli ile mi ilgileniyorsunuz? Bir VPN'e ihtiyacınız varsa NordVPN'in etkileyici hizmetini dikkate almalısınız.

Sanal Özel Ağlar (VPN) son birkaç yılda gittikçe daha fazla kullanılmaya başlandı. VPN'ler, torrentlemenin düzenli bir etkinlik olduğu ancak internet servis sağlayıcılarının The Pirate Bay gibi bir zamanlar popüler olan hedefleri engellediğini gören kullanıcılar için de yararlı bir araçtır.

İnternet faaliyetlerinizin sıkı bir düzenlemeye tabi olduğu bir ülkedeyseniz VPN kullanmak kesin bir çözüm oluşturur. Çevrimiçi hizmetlere güvenli olmayan bir WiFi bağlantısı üzerinden düzenli olarak erişiyorsanız, verilerinizin gizli ve güvende kalmasını sağlamak için bir VPN çok önemlidir.

Genel Bakış

NordVPN, ayda 3.71 dolardan askeri düzeyde koruma sunan bir VPN sağlayıcısıdır ve Windows, iOS, oyun konsolları, Mac ve Android için destek sunar. Çift Veri Şifreleme sistemi kullanan NordVPN, bunun VPN endüstrisindeki en sıkı güvenlik olduğuna ve rakiplerinin hiçbirinin sunmadığı bir şey olduğunu iddia ediyor.

İşleri daha da güvenli hale getirmek için NordVPN sunucuları dünyanın her yerinde bulunur ve zorunlu veri saklama yasaları olmayan Panama'nın yetkisi altındadır. NordVPN bu nedenle kullanıcılarına %100 özel internet erişimi sunabileceklerini düşünüyor.

Son zamanlardas hükümetlerden ve medya üreticilerinin yasal ekiplerinden gelen talepler söz konusu olduğunda VPN'lerin bile kurşun geçirmez olmadığını öğrendik, bu nedenle NordVPN'in yaklaşımı özellikle ilginç.

Başlamadan Önce

Başlamadan Önce

NordVPN'i kullanmak için, fiyatlandırma sayfasına gitmeniz ve bir plan seçmeniz gerekir. Ardından hesabınızı oluşturmanız ve onay e-postasını beklemeniz gerekir. Yazılım indirme sayfasında platformunuzun sürümünü seçin, yükleyin ve oturum açın.

Windows sürümünün kurulum gerektirmediğini ve bu da onu herhangi bir taşınabilir uygulama koleksiyonuna faydalı hale getirdiğini unutmayın.

Oturum açtıktan sonra, VPN'inize bağlanmanız için size bir sunucu koleksiyonu sunulacak. Her sunucu, bağlantının hızını milisaniye cinsinden ve sunucudaki mevcut yükü gösteren bir yüzde çubuğunu gösterecektir.

En iyi sonuçlar için, hızlı ve daha az yüke sahip bir sunucu seçin. Ayrıca sunucuların nasıl gruplandığını da kontrol etmelisiniz. İlk olarak Double VPN (P2P bağlantıları için) ultra güvenli seçeneği listelenir, bu seçenek bir düğümdeki verileri şifreleyerek ve ardından verileri tekrarlanan şifreleme için ikinci bir düğüme göndererek çalışır.

TOR medya akışı için Ultra Hızlı TV ve hatta bir anti-DDOS seçeneği sunan sunucular da mevcuttur. NordVPN ayrıca özel sunucular ve standart VPN'ler sunar.

Bağlandıktan sonra, sunucu yüküyle ilgili güncel bir raporla birlikte görüntülenen sunucunun IP adresini ve konumunu göreceksiniz. NordVPN aboneliğinizin sona erdiği tarih gibi hesabınızla ilgili bazı yararlı bilgiler de göreceksiniz.

Kullanım

VPN artık çalışır durumda ve tüm internet etkinliği seçilen NordVPN sunucusu üzerinden yönlendiriliyor. Bu nedenle oyun oynama, internette gezinme ve e-posta, indirme ve yayınların tümü bu güvenli sanal özel ağ üzerinden gönderilecek.

NordVPN, ana konsoldaki düğmeleri kullanarak TCP ve UDP arasında geçiş yapmanın yanı sıra, Settings penceresinde bulunan bir dizi gelişmiş seçenek sunar. Burada NordVPN'i Windows ile başlatmak için, gerekirse en aza indirmek için seçenekler ve DNS sızıntısına karşı koruma araçları bulacaksınız. Ayrıca otomatik bağlanma seçeneğini de göreceksiniz ve VPN bağlantınız koptuğunda belirtilen işlemleri etkisiz hale getirebilirsiniz.

NordVPN etkinleştirildiğinde, bağlantınız izlenemez ve faaliyetinizle ilgili veriler saklanmaz, böylece diğer VPN'lerin mücadele edebileceği bir ölçüde anonimlik uygulanır. Bu aynı zamanda NordVPN'i bölge engellenen hizmetleri ortadan kaldırmak için ideal bir çözüm haline getirir. Konumunuzla kısıtlanan tüm video yayın hizmetlerinin tümüne her yerden erişebilirsiniz.

Ayrıca NordVPN'in iki cihazdan sınırsız bağlantılara izin verdiğini göreceksiniz, böylece ikinci bir hesap oluşturmak veya daha fazla ödeme yapmak zorunda kalmadan masaüstü bilgisayarınızda ve mobil cihazınızda aynı anda aktif hale getirebilirsiniz. Veya yönlendiricinizde NordVPN'i etkinleştirebilir ve ağınızdaki her cihazı güvence altına alabilirsiniz.

NordVPN'i kullanmaya başlamanın ne kadar kolay olduğunu gördük. Peki seçmek için başka ne gibi nedenleriniz olabilir?

Hız ve Güvenilirlik

Hız ve Güvenilirlik

Hızlı bir sunucuya bağlanmak, bir VPN'den iyi sonuçlar almanın sırrıdır ve NordVPN, en hızlı bağlantıları kurmanızı sağlayacak bir gerçek olan dünya çapında birçok sunucu sunar.

En iyi hız için seçiminizi yerel tutmanız gerekir. Böylece siz ve VPN sunucunuz arasındaki ping süresi azalmış olur. 100 ms'nin üzerindeki her şey yavaş olur, eski çevirmeli İnternet günlerini hatırlatır. Bunun yerine 50 ms'nin altında bağlantı hızına sahip sunucuları hedefleyin.

Hızlı bir bağlantı ile güvenilirlik sağlayan NordVPN kullanmanın internete onsuz bağlanmak kadar sorunsuz olduğunu göreceksiniz. Sağladığı gelişmiş güvenlik göz önüne alındığında, VPN olmadan çevrimiçi olmak istemeyeceksiniz.