menu
Torguard VPN İncelemesi
Torguard VPN İncelemesi
P2P trafiğinizin tamamen anonim olmasını ve çevrimiçi güvenliğinizin optimize edilmesini istiyorsanız, bu benzersiz hizmetin sizin için neler yapabileceğini öğrenmek için TorGuard incelemesini okumaya devam edin.

TorGuard, ilk kurulduğu tarihten itibaren katı bir sıfır günlük politikası uygulayan birkaç VPN hizmetinden biridir. 2012 yılında Orlando, Florida'da, kullanıcılarının torrent oturumlarını güvence altına almalarına ve anonimleştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış devrim niteliğinde bir araç olarak kuruldu. Hizmetin adı Tor projesiyle herhangi bir bağlantısından değil, BitTorrent'ten gelir.

TorGuard’ın dünyanın her yerindeki kullanıcılara gerçek anlamda özel bir internet deneyimi sağlama çabaları birçok önemli yayın tarafından takdir edildi.

Hız ve Performans

TorGuard’ın genel performansını ölçmek için, test ekibimiz bir hafta boyunca 19 farklı sunucuyu izledi. En iyi performans gösterenlerimiz, sırasıyla, orijinal hızımızın %84.34'ünü ve %81.06'sını korumayı başaran Amsterdam ve Paris'teki sunuculardı. Bunların dışında Londra, Toronto ve Stockholm'de de iyi performanslar sergiledik. Hindistan'daki sunucu, kıyaslama hızımızın %32,69'unu korudu, bu da dünyanın bu bölgesindeki olağan sonuçlarımızı göz önünde bulundurarak oldukça iyi.

Genel olarak TorGuard, hayal gücünün herhangi bir sınırına göre piyasadaki en hızlı VPN hizmeti değil, ancak bize iyi bir VPN'den bekleyebileceğiniz en yaygın görevlerden bazılarının üstesinden gelmek için yeterli hız sağladı. Testlerimiz sırasında, herhangi bir önemli sorun veya ani bağlantı kesilmeleri yaşamadık, bu nedenle TorGuard ayrıca kararlılık ve sorunsuz çalışma için puan alıyor.

Desteklenen Platformlar

TorGuard, Windows (7, 8.1 ve 10), Mac OS (10.11+), Linux .deb (Mint, Ubuntu ve Debian), Linux .rpm (Fedora, REDHAT ve CentOS), ARCH Linux, Android ve iOS da dahil olmak üzere çok çeşitli popüler platformları kapsar. Şu anda yalnızca 64 bit sürümlerin desteklendiğini unutmayın.

Tarayıcıda kullanmak isterseniz Chrome ve Firefox için eklentileri indirebilirsiniz. Ana sayfada ayrıca bir Safari logosu bulunur, ancak bu uzantı mevcut indirme seçenekleri arasında bulunamaz.

Son olarak TorGuard, kullanıcılarına üçüncü taraf istemcilerde, cihazlarınızda, komut satırından ve VPN özellikli modemlerde kullanılabilen komut dosyaları ve OpenVPN yapılandırma dosyaları sağlar. Resmi web sitesinde ayrıca VPN modemleri, medya oynatıcıları, ağ depolama cihazları ve aksesuarlarla dolu oldukça zengin bir çevrimiçi alışveriş sayfasına bir bağlantı bulunur.

Sunucular

TorGuard şu anda dünya çapında 50'den fazla ülkede 3.000'den fazla sunucu işletiyor ve düzenli olarak daha fazla konum ekleniyor. Şirket, sınırsız hız, bant genişliği ve sunucu geçişini garanti eder. Her ülkede binlerce paylaşılan IP vardır, bu da internet servis sağlayıcınızın çevrimiçi trafiğinizin gerçek kaynağını saptamasını çok daha zor hale getirir. İsterseniz, özel bir IP adresi de edinebilirsiniz. Bu hizmetin ek ücrete tabi olduğunu unutmayın.

TorGuard, bant genişliğinizi ve bağlantı hızınızı asla azaltmaz ve tüm sunucuları gigabit + bağlantı noktası hızlarını uygular. Bu, CPU'nuza, bağlantı hızınıza, ping, şifreleme gücüne, bağlantı protokolüne, seçilen konum ve o andaki genel sunucu yüküne bağlıdır. Herhangi bir gecikme yaşamaya başlarsanız, her zaman bir destek bileti gönderebilirsiniz. TorGuard personeli sorunlarınızı çözmekten mutluluk duyacaktır.

Son olarak TorGuard, 8 eşzamanlı bağlantıya izin verir. Başka bir deyişle, evinizdeki tüm cihazları herhangi bir örtüşme olmadan güvenli hale getirebilirsiniz.

Güvenlik

Güvenlik, TorGuard'ın gerçekten parlamaya başladığı yerdir. OpenVPN, L2TP/IPSec ve SSTP bağlantı protokollerini destekler. TCP ve UDP bağlantıları ve modern bilgisayarlar tarafından neredeyse kırılmaz olduğu düşünülen AES-256 dahil olmak üzere birden çok CBC ve GCM şifresi arasından seçim yapabilirsiniz. Ek seçenekler arasında OpenConnect, Stunnel, WireGuard ve tarayıcı uzantıları aracılığıyla SSL VPN bulunur.

TorGuard, hem OpenConnect hem de OpenVPN ile kullanılabilen sözde Stealth VPN özelliğini de uygular. TCP protokolü ile OpenConnect çoğu kullanıcı için yeterli olmalıdır, ancak yine de bağlantı sorunları yaşıyorsanız, SHA-256 kimlik doğrulaması ile 4441 numaralı bağlantı noktası ile eşleştirilmiş OpenVPN kullanmayı deneyebilirsiniz. Aşırı İnternet kısıtlamaları nedeniyle hala sorun yaşıyorsanız, Stunnel ile ikinci koruma katmanını etkinleştirebilirsiniz. Bu seçenek, halka açık Wi-Fi ağları, üniversiteler, kütüphaneler ve hatta Çin gibi yoğun İnternet sansürüne sahip ülkeler için idealdir.

TorGuard ayrıca güvenli bir NAT Güvenlik Duvarı uygular ve sıkıcı reklamları ekranınızdan uzak tutarken sizi kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı korur. Şirket, kullanıcılarına İnternet geçmişinizin şifresinin çözülmesini ve çevrimiçi oturumlarınıza müdahale edilmesini önleyen mükemmel bir ileri gizlilik sağlar. Yazılım, her etkinleştirildiğinde yeni bir oturum anahtarı oluşturacaktır, bu nedenle birisi anahtarınızı almayı başarsa bile, bağlantınız kesildiği anda tamamen kullanılamaz hale gelecektir.

Etkileyici VPN hizmetinin yanı sıra TorGuard, bulut depolamalı anonim proxy ve özel e-postalar sunar. Proxy hizmetini kullanmak, menşe ülkeleri dışında coğrafi olarak kısıtlanmış web sitelerinin kilidini açmak için idealdir, ancak size yüksek düzeyde güvenlik sağlamaz. Başka bir deyişle, proxy sunucuları trafiğinizi asla şifrelemedikleri için daha hızlıdır, ancak aynı zamanda doğal olarak daha az güvenlidirler.

Günlük Kaydı ve Gizlilik

TorGuard, GDPR (Genel Veri Koruma Yönetmeliği) uyumlu bir şirkettir. Akılda tutulması gereken en önemli şey, TorGuard'ın VPN ve proxy hizmetlerinden hiçbir zaman veri toplamaması veya depolamamasıdır. Kaydolduğunuzda, şirket kullanıcı adınızı, e-postanızı ve kaydınızın saatini / tarihini kaydedecektir. Verilerinizi değiştirmek veya tamamen kaldırmak istediğiniz herhangi bir anda verilerinize erişim talep edebilirsiniz.

TorGuard, yasalar tarafından talep edilmesi halinde verilerinizi teslim edecektir, ancak şirket sizi bir birey olarak pozitif olarak tanımlayabilecek veya sizi çevrimiçi trafiğinize bağlayabilecek hiçbir şey kaydetmediği için yetkililer önemli hiçbir şey almayacaktır.

Yayın Platformları

TorGuard, Netflix tarafından uygulanan anti-VPN önlemlerinin hala bir adım önündedir, bu da ABD sürümünü dünyanın hemen hemen her yerinden coğrafi engeli aşabileceğiniz anlamına gelir. Aynısı Hulu gibi diğer premium platformlar için de geçerlidir. Ancak temel abonelik size bu yardımcı programı sağlamaz. Coğrafi kısıtlamalarla mücadele etmek için TorGuard, seçtiğiniz abonelik için ödediğiniz ücrete ek olarak aylık 7,99 dolar ek ücretle gelen özel akışlı IP'ler sunar.

Torrent

TorGuard incelemesinde daha önce bahsettiğimiz gibi, şirketin ana odak noktası, kullanıcılarına %100 güvenli torrent deneyimleri sağlamaktır. Diğer bir deyişle, P2P'ye sadece izin verilmez, aynı zamanda şiddetle teşvik edilir.

Ekstra bir güvenlik katmanı istiyorsanız, SOCKS5 proxy'sini kullanarak "hafif" bir seçeneği tercih edebilir veya tam gelişmiş bir VPN ile gidebilirsiniz. TorGuard, uTorrent, Vuze, qBittorrent ve daha fazlası dahil olmak üzere BitTorrent protokolünü kullanan tüm uygulamaları destekler.

Sonuç olarak P2P ve torrent, bir VPN veya proxy hizmeti satın almaya karar vermenizin ana nedenleri arasındaysa, TorGuard kesinlikle doğru yoldur.

Planlar ve Fiyatlandırma

TorGuard, VPN, Business VPN, Anonim Proxy ve Özel E-posta dahil olmak üzere birçok hizmet sunar.

VPN hizmetinin maliyeti 1 aylık abonelik için 9,99 dolar, 3 ay için 19,99 dolar, 6 ay için 29,99 dolar ve tüm yıl için 59,99 dolardır.

Anonim Proxy'nin maliyeti 1 ay için 5,95 dolar, 3 ay için 14,95 dolar, 6 ay için 29,95 dolar ve tüm yıl için 46,95 dolardır.

TorGuard Business VPN, aşağıdakiler dahil dört farklı plana sahiptir:

 • Starter (aylık 69 $) - 10 x kullanıcı paketi, 10 x e-posta hesabı, 3 x özel IP
 • Small (ayda 110 $) - 15 x kullanıcı paketi, 15 x e-posta hesabı, 5 x adanmış IP
 • Medium (ayda 169 $) - 20 x kullanıcı paket, 20 x e-posta hesabı, 10 x özel IP
 • Enterprise (özel abonelik) - Özel kullanıcı paketi, özel e-posta hesapları, ihtiyaç duyduğunuz kadar adanmış IP

Kabul edilen ödeme yöntemleri arasında kredi kartları (Visa, MasterCard ve American Express), PayPal, kripto para birimi, Paymentwal ve PayGarden bulunur.

Destek

Oldukça bilgilendirici SSS bölümü ve resmi web sitesindeki Bilgi Bankası dışında, TorGuard bilet destek sistemi ve canlı sohbete de sahiptir. Destek personeli çok arkadaş canlısı ve profesyoneldir ve tüm sorularınıza cevap vermektedir.

Son olarak, topluluğa katılmak, TorGuard yazılımıyla ilgili deneyimlerinizi paylaşmak ve bir noktada takılıp kalırsanız veya sadece VPN'ler ve proxy hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yardım almak için TorGuard topluluk forumunu da ziyaret edebilirsiniz.

TorGuard Artıları ve Eksileri

TorGuard incelemesini bitirmeden önce, bizi hayrete düşüren özelliklere ve hizmetin bazı iyileştirmelerin kullanılabileceği yönlerine hızlı bir genel bakış yapalım:

Artıları:

 • İyi platform kapsamı
 • Geniş sunucu ağı
 • Sınırsız hız, bant genişliği ve sunucu geçişi
 • En fazla 8 eşzamanlı bağlantı
 • Mükemmel güvenlik paketi
 • Stealth VPN
 • NAT Güvenlik Duvarı
 • Port yönlendirme
 • Sıfır günlük
 • Torrent'e izin verilir
 • Çok sayıda abonelik seçeneği
 • Atanmış IP'ler
 • Destek personeli

Eksileri:

 • ABD şirketi olması