Android İçin En İyi 5 VPN
Android İçin En İyi 5 VPN
Android cihazınız için bir VPN'e mi ihtiyacınız var? İşte en iyi Android VPN'leri.

Verilerinizin gizliliği konusunda endişeli misiniz? Dışarıdayken sık sık halka açık Wi-Fi kullanıyor musunuz? Bir sanal özel ağa (VPN) abone olmak çözüm sağlar. Bunun için Android telefonunuz veya tabletiniz için bir istemci uygulaması sağlayan bir hizmete ihtiyacınız vardır. Bağlantınızı şifrelemek, çevrimiçi etkinliğinizin gizli olmasını ve bilgisayar korsanlarından, reklamcılardan ve daha fazlasından korunmasını sağlayacaktır.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Gelin, tümü özel uygulamalar içeren, Android için en iyi beş VPN'e göz atalım.

Android için en iyi beş mobil VPN seçeneğini listeledik. Bu hizmetlerin tümü masaüstünde de mevcuttur. Dolayısıyla, çok platformlu bir VPN hizmeti olarak da kullanabilirsiniz.

İnceleyeceğimiz VPN hizmetleri şunlardır:

Her birine sırayla bir göz atıp Android'de VPN kurmanın ne kadar basit olduğunu da inceleyeceğiz.

1. ExpressVPN

1. ExpressVPN

148 konumda 1.500'den fazla sunucu, gizlilik koruma önlemleri ve "bilgi sızdırmayan DNS" sunan ExpressVPN hızlı, kullanımı kolay bir sanal özel ağdır. Mobil uygulama biçiminde, kullanıma bağlı olarak VPN'inizi kolayca açıp kapatmanızı sağlayışıyla kullanışlı bir deneyim sunuyor. Sunucular arasında geçiş yapmak da basittir ve düzenli olarak bağlandığınız sunucular için bir favori listesi bile vardır.

Kullanılabilirlik açısından değerlendirdiğimizde ExpressVPN'in mobil uygulamasının anlaşılması kolaydır. Masaüstünde sürekli bir anahtar girmenizi gerektirse de, mobil uygulama bunu önler ve varsayılan olarak kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanır. ExpressVPN incelememizde daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

ExpressVPN, Netflix VPN engelinin yanı sıra gerektiğinde sosyal medya, YouTube ve Skype'ın güvenilir bir şekilde açılması için destek sunar.

30 günlük bir abonelik ExpressVPN aylık 12,95 dolar istiyor. Daha ucuz bir alternatif istiyorsanız, altı ay boyunca 59.95 $'a satın alabilirsiniz. Bu da aylık 9.99 $' a tekabül ediyor. 99.95 $ 'lık 12 aylık bir abonelik de mevcuttur. Bu da ayda 6.67 $ ödeme yapacağınız anlamına geliyor.

2. CyberGhost

2. CyberGhost

Kullanışlı bir mobil uygulama ve sıkı kayıt tutmama politikası ile CyberGhost'un VPN hizmeti, dünya çapında 50'den fazla ülkede 1.250 VPN sunucusuna sahiptir. Netflix ve diğer hizmetlerde bölge engellemesinden kurtulma yeteneğine sahiptir, ancak Netflix ve VPN sağlayıcıları arasındaki savaş sürekli devam ettiğinden dolayı hizmetin yüzde yüz çalışacağı anlamına gelmeyebilir.

CyberGhost ayrıca kötü niyetli içerik sunan web sitelerinin yanı sıra çevrimiçi izleyicileri de engeller. Özellikleri hakkında daha fazla ayrıntı için CyberGhost incelememize bakın.

Günlük kaydı eksikliğinin yanı sıra CyberGhost, DNS ve IP sızıntı koruması sayesinde güvenlik sunar. CyberGhost hesabının aynı anda beş cihaza kadar bağlantıya izin verdiğini unutmayın.

Android'de CyberGhost, istediğiniz VPN sunucusunu bulmanızı ve bağlanmanızı kolaylaştırır. Uygulamayı açın, VPN sunucusunu seçin ve bağlanın.

Ücreti 99 $ olan üç yıllık planı tercih ederseniz, CyberGhost ayda sadece 2,75 $'a gelecektir. Aylık faturalandırmayı tercih ederseniz, 30 günde bir 12,99 dolar ödeyeceksiniz. İki yıllık plan ise 88.56 $ (ayda 3.69 $) ve bir yıllık plan 71.88 $ (aylık 5,99 $).

3. NordVPN

3. NordVPN

Ayda 3,29 dolar ödeyerek kullanabileceğiniz iki yıllık sağlam bir plan sunan NordVPN, dünya çapında 4.049 sunucuya erişim sunar, kayıt tutmama politikasına sahiptir ve altı cihaza kadar eşzamanlı bağlantıya izin verir. Hizmet ayrıca Netflix coğrafi engellemesini de engeller.

Diğer abonelik seçenekleri arasında 11.99 $'lık bir aylık plan ve 12 ayda bir 69.00$ ödediğiniz bir yıllık plana sahip, ki bu da ayda 5.75 $’a geliyor. NordVPN aynı zamanda 99 $'lık üç yıllık bir anlaşma da sunuyor. Bu plan da her ay sadece 2,75 dolarlık bir masraf çıkarıyor.

Bir VPN'in tüm olağan özelliklerinin yanı sıra NordVPN, “Onion Over VPN” işlevini bir araya getiriyor. Bu özellik standart VPN gizliliğini maksimum çevrimiçi güvenlik için Onion Router (TOR) ile birleşmesini sağlıyor. Kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı siteleri NordVPN tarafından otomatik olarak engellenir ve sunucular, gizlilik ve istikrar sağlamak için DoubleVPN ve anti-DDoS teknolojilerini kullanır.

NordVPN, Android'de hızlı bir bağlantı özelliği sunar ve genel olarak hızlı ve kullanımı kolaydır.

4. TunnelBear

4. TunnelBear

Yüksek hız, her zaman açık işlevsellik ve 20'den fazla ülkede sunucu sunan TunnelBear, Android kullanıcıları için bir başka yüksek kaliteli VPN'dir. TunnelBear hesabında en fazla beş cihaz desteklenirken, etkinliklerinizin hiçbiri hizmet tarafından günlüğe kaydedilmez.

Ayrıca TunnelBear'ın, hizmetleri için bağımsız bir güvenlik denetimi yayınlayan tek VPN olduğunu bilmenizde yarar var. Ayrıntılı bilgi için TunnelBear incelememize bir göz atın.

Netflix'i Android telefon veya tabletinizle izlemeyi planlıyor, ancak farklı bir bölgeden film ve TV serileri istiyorsanız, TunnelBear yanlış seçenektir. Netflix başarılı bir şekilde TunnelBear kullanıcılarını engelliyor.

Ücretsiz bir seçenek sunsa da (ayda 500 MB'a kadar veri, bir tweet gönderirseniz 1 GB'a kadar), TunnelBear'ın ücretli aboneliklerinden birini almanızı öneririz. Aylık 9,99 dolarlık Giant paketin yanında, Grizzly paketinde peşin 59,88 dolar öderseniz, hizmet aylık 4,99 dolara gelecektir.

5. Private Internet Access

5. Private Internet Access

Listenin sonuncusu, mevcut en eski VPN hizmetlerinden biridir. Private Internet Access, kullanımı kolay bir mobil uygulama, sınırsız bant genişliği, 28 ülkede 3.070+ sunucu sunar ve trafiği kaydetmez. İzleme ve kötü amaçlı yazılım korumasının yanı sıra, etkinliğinizi izleyenlerden ve diğer ilgili taraflardan gizli tutmak için şifrelemeye sahiptir.

TunnelBear gibi, Private Internet Access de Netflix'e farklı bir ülkeden erişmenize izin vermeyecektir. Ne yazık ki yerel sürümle idare etmeniz gerekecek.

Private Internet Access için aylık ücret 6,95 dolar, ancak yıllık olarak yalnızca 39,95 dolar ödeyerek tasarruf sağlayabilirsiniz (ayda 3,33 dolar). Aynı zamanda 69.95 $ 'lık iki yıllık bir anlaşma sunuyor ve bu da ayda 2.91 $'dan küçük bir fiyata geliyor.