IVPN İncelemesi
IVPN İncelemesi
Kapsamlı IVPN incelememiz, şirket ve hizmetleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi size söyleyecektir. İncelemenin sonunda, bu sağlayıcının çevrimiçi güvenlik ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığına karar vermek için yeterli bilgiye sahip olacaksınız.

IVPN, Cebelitarık'ta bulunan oldukça basit ancak son derece etkili bir VPN'dir. Yazılım, süslü ve gösterişli özelliklerden yoksundur, ancak sunduğu her şey kusursuz çalışır. Temelde oldukça sade bir VPN olan için fiyat biraz yüksek gelse de, çoğu durumda kesinlikle iş görüyor. IVPN'in en göze çarpan özelliği, şimdiye kadar gördüğümüz en iyiler arasında yer alan inanılmaz hızıdır.

Arayüz

Arayüz

IVPN istemcisi oldukça minimalisttir, bu da onu VPN'e yeni başlayanlar için ideal kılar. Durum, süre ve istemci/sunucu IP adresleri dahil olmak üzere giriş ve çıkış sunucularınız ve mevcut bağlantınız hakkında size bilgi sağlar. Sağ üst köşede, ayarlar menüsünü açan bir dişli simgesi bulunur. En altta, VPN güvenlik duvarını açıp kapatan bir kaydırıcı var. Ana pencere ayrıca tek ve çoklu sekmeli bağlantı arasında seçim yapmanızı sağlar.

Yukarıda bahsedilen güvenlik duvarı ayrıca bir kill switch ve DNS sızıntılarına karşı koruma görevi de görür. Kendine özgü özelliklerden biri, VPN istemcinizi çalıştırmıyor olsanız bile güvenlik duvarını açık bırakma seçeneğidir. Bu, VPN'inizi açmadan yanlışlıkla İnternet'e bağlandığınızda kesinlikle yararlıdır.

Performans ve Güvenilirlik

IVPN incelememizin başında bahsettiğimiz gibi, VPN, farklı sunucular kullanarak kapsamlı test sürecimiz boyunca kanıtlandığı gibi, inanılmaz bağlantı hızlarına sahiptir. Sonuçlar, Avrupa sunucularında biraz daha iyiydi. Sıkıcı dalgalanmalar, hız düşüşleri veya ani bağlantı kesilmeleri yaşamadık, bu yüzden IVPN'in piyasadaki en hızlı VPN'lerden biri olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz.

Testlerimiz sırasında herhangi bir IPv4/6, WebRTC veya DNS sızıntısı tespit etmedik.

Ek olarak, IVPN ile Netflix ABD'ye bağlanmayı da başardık.

Çoklu platform

Çoklu platform

IVPN, Windows, Mac OSX, iOS, Android, Linux/GNU ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm ana platformları kapsar. Ayrıca NAS ve DD-WRT modemleri de destekler. Resmi web sitesi, belirli cihazınız veya platformunuz için yazılımı kurmanıza yardımcı olacak bir dizi kapsamlı kılavuz içerir.

Özellikleri

IVPN, dünyanın 29 ülkesinde sunuculara sahiptir. Sunucular taktiksel olarak Avrupa, Hong Kong, Kanada ve ABD'ye yerleştirilmiştir. Uygulamaların kullanımı çok kolaydır ve yeni başlayanlar bile bunları dakikalar içinde kurabilir. Yazılım, herhangi bir anda kullanıyor olabileceğiniz tüm cihazları kapsamak için fazlasıyla yeterli olan 5 adede kadar eşzamanlı bağlantıyı destekler. Şirket, P2P dostu bir tavır sergiliyor, ancak müşterilerinin torrent için ABD tabanlı sunuculardan kaçınmasını rica ediyor.

IVPN, tüm sunucularına tam erişim sağlar ve kullanıcılarına sınırsız hız ve bant genişliği sağlar, böylece hızınız ve trafiğiniz için tek sınır internet servis sağlayıcınız tarafından uygulananlar olacaktır.

IVPN tarafından sunulan en etkileyici özelliklerden biri kesinlikle ultra hızlı (çift) çoklu atlamasıdır. Bu özellik, VPN sunucuları "zinciri" oluşturmanıza ve verilerinizi bir yerine iki sunucu arasında yönlendirmenize olanak tanır. Ek olarak şirket, hiçbir sızıntı yaşatmayan olan kendi DNS sunucularının sahibi ve işletmecisidir.

Güvenlik ve Gizlilik

Güvenlik ve Gizlilik

Güvenlik ve gizlilik, IVPN'in gerçekten parladığı yerdir. Şirketin şifrelemesi, RSA-4096 ve HMAC SHA-1 kimlik doğrulaması ile eşleştirilmiş AES-256 şifrelemesini kullanıyor. Aynı zamanda her saat yeni bir şifreleme anahtarı üreten DHE mükemmel iletme gizliliğine sahiptir.

Şirket, zorunlu veri saklama yasaları içermeyen Britanya Denizaşırı Bölgesi olan Cebelitarık'ta bulunmaktadır. Bu, şirketin katı bir kayıt tutmama politikası uygulamasına olanak tanır. Ancak, Cebelitarık'ın On Dört Göz ittifakının kapsamına girip girmediğinden tam olarak emin değiliz. İngiltere'nin Cebelitarık'taki içişleri üzerinde çok az etkisi var, ancak bölge hala krallığın egemenliği ve yargı yetkisi altında bulunuyor.

Bağlantı protokolleri söz konusu olduğunda IVPN, kullanıcılarına OpenVPN ve L2TP/IPsec sağlar. Elbette, günümüzün en güvenli VPN protokolü olduğu için OpenVPN ile gitmenizi öneririz. Modern bilgisayarlar tarafından kelimenin tam anlamıyla kırılamayan yukarıda bahsedilen AES-256 şifresi, OpenVPN'in doğal bir parçasıdır.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, IVPN'in özel bir kill switch özelliği yoktur, ancak güvenilir güvenlik duvarı temelde aynı şeyi yapar. Güvenlik duvarı, VPN'iniz kapalıyken bile sizi koruyabildiği için daha da iyi bir çözümdür.

Destek

IVPN, resmi web sitesinde canlı sohbet veya şirketin e-posta sistemi aracılığıyla sağlanan 7/24 kullanıcı desteğine sahiptir. Destek ekibi çok profesyonel, bilgili ve tüm sorularınıza eyleme geçirilebilir cevaplar verecekler. Canlı sohbet özelliğinin 7/24 kullanılamadığını, yalnızca normal çalışma saatlerinde kullanılabildiğini unutmayın.

Site ayrıca, kapsamlı adım adım kurulum kılavuzları listesinin yanı sıra zengin bir SSS bölümü de içerir, bu nedenle, kullanıcı desteğiyle iletişime geçmeden önce bu sayfaları kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Fiyatlandırma Seçenekleri

IVPN, tüm cihazlarınız için aboneliğinizin süresine göre belirlenen tek bir fiyat sunar.

 • Aylık - 15.00 $/ay
 • Üç Aylık - 13.33 $/ay (40.00 $ üç aylık fatura)
 • Yıllık - 8.33 $/ay (yıllık 100.00 $ faturalandırılır)

Daha önce de belirttiğimiz gibi, fiyatlar biraz yüksek görünüyor. Ancak IVPN, yazılımın satın almadan önce sizin için çalışıp çalışmadığını belirlemek için fazlasıyla yeterli olan 3 günlük ücretsiz bir deneme süresiyle geliyor. Ayrıca, sorgusuz sualsiz 7 günlük para iade garantisine sahiptir.

IVPN Artıları ve Eksileri

IVPN incelemesini tamamlarken, bizi hayrete düşüren özelliklere ve hizmetin bazı iyileştirmeler gerektirebilecek yönlerine hızlı bir genel bakış yapalım:

Artıları:

 • Sıfır günlük kaydı
 • Mükemmel şifreleme
 • Çoğu sunucuda yıldırım hızı + sınırsız bant genişliği
 • Aynı anda 5 bağlantıya kadar
 • Çift çoklu atlama
 • P2P dostu politika
 • Bağlantı noktası yönlendirme

Eksileri:

 • Fiyatlandırma