Opera VPN İncelemesi
Opera VPN İncelemesi
Opera, kullanıcıları geri çekmek için çok şey yapıyor ve bu özelliği harika. Opera sınırsız ve ücretsiz VPN sunuyor.

Opera masaüstü tarayıcısı uzun zamandır mevcut, ancak Google Chrome ve Mozilla Firefox daha çok tercih ediliyor. Opera, kullanıcıları geri çekmek için çok şey yaptı ve bu özelliğiyle bir zamanlar birçok kullanıcıyı kendine çekmişti. Bahsettiğimiz özelliği ise sınırsız ve ücretsiz VPN’e sahip olması!

VPN, yani Sanal Özel Ağ, temel olarak çevrimiçi kimliğinizi maskeler ve ziyaret ettiğiniz siteyi, gerçekte bulunduğunuz yerden farklı bir konumda olduğunuzu düşünmesi için kandırır. Bu önemli bir güvenlik unsurudur. Bu yüzden VPN'leri düşündüğünüzden daha sık kullanmalısınız.

Opera VPN’in Ücretsiz Ve Sınırsızdan Kastı Nedir?

VPN'ler genellikle iki kısıtlamadan birine sahiptir. Ya indirip yükleyebileceğiniz veri miktarını kısıtlarlar ya da sizden ödeme yapmanızı isterler. Opera'nın VPN'i hem ücretsizdir hem de sınırsız veri sunar, bu nedenle tarayıcınızda yerleşik olarak tamamen sınırsız bir VPN'e sahip olursunuz.

Opera VPN'i Özel Kılan Nedir?

Herhangi bir internet tarayıcısında VPN kullanmak için uzantılar yüklemeniz gerekir. Ancak bunlara her zaman güvenemezsiniz. Uzun zamandır internetin sadık bir parçası olan Opera, tarayıcıda sunduğu VPN hizmeti ile size güven ve kesinlik duygusu verir.

Ayrıca ücretsiz VPN'lerin kullanımı dayanılmaz derecede yavaş olabilir. VPN'ler verilerinizi uzak bir sunucu üzerinden yönlendirir, böylece hız normal bant genişliğinizden daha yavaştır. Ancak Opera'nın VPN'i herhangi bir ücretli VPN kadar hızlı çalışmaktadır.

Bunun yanı sıra uzantılara kıyasla kullanımı oldukça kolaydır.

Etkinleştirmek için: Menü> Ayarlar (veya Mac'te Tercihler)> Gizlilik ve Güvenlik> VPN'i Etkinleştir seçeneğine gidin.

Kullanmak için: Bir açılır menüye ulaşmak için URL çubuğunda VPN'yi tıklayın. Açık veya Kapalı duruma getirin.

VPN kullanarak sayfayı yeniden yüklemek için muhtemelen sayfayı bir kez yenilemeniz gerekecek. Ve açtığınız herhangi bir yeni sekme, siz onu kapatana kadar VPN etkin olarak başlayacaktır.

Opera VPN Güvenilir Midir?

Normalde ücretsiz VPN'ler pek güvenilir değildir. İyi bir VPN’de genellikle bir abonelik için ödeme yapmanız gerekir. En iyi VPN hizmetlerinin bir listesine buradan bakabilirsiniz. Size tavsiyemiz ücretli bir VPN satın almanız ve ücretsiz olanlara güvenmemeniz.

Ancak Opera VPN bir istisna oluşturuyor. Opera, SurfEasy adında tanınmış bir ücretli VPN hizmeti satın aldı. Halihazırda kullandığınız "ücretsiz, sınırsız VPN" bu anlaşmanın bir ürünüdür ve ücretli bir VPN'den bekleyeceğiniz tüm korumaları içerir.

Opera VPN ile Hangi Güvenliği Alabilirim?

Opera VPN ile Hangi Güvenliği Alabilirim?

Çoğu VPN tam anonimlik ve gizlilik garantisi vermez. VPN'ler çoğu insanın düşündüğünden daha az güvenlidir, ancak yine de güvenliğiniz için VPN kullanmamaktan daha iyidirler.

Örneğin Opera VPN, IP adresinizi otomatik olarak maskeleyecek ve ziyaret ettiğiniz web sitelerinden farklı bir adres gösterecektir. Bu şekilde, internette daha fazla gizlilik ile gezinebilirsiniz.

Ayrıca Starbucks, Kahve Dünyası gibi halka açık Wi-Fi ağlarına bağlanmak riskli olabilir, çünkü bunlar bilgisayar korsanları tarafından kolayca kırılabilir. VPN ise normalde yaptığınız gibi gezinmenize izin verirken, bu tür yerlerde de size ek bir güvenlik düzeyi sağlar.

Bölge Kısıtlamalı Videoları İzleyebilir Miyim?

Bölge Kısıtlamalı Videoları İzleyebilir Miyim?

Evet izleyebilirsiniz! YouTube "Üzgünüz, yükleyici bu videoyu ülkenizde kullanıma sunmadı" derse endişelenmeyin. VPN'i etkinleştirin, bir ülke seçin ve sayfayı yeniden yükleyin. Artık izleyebilir durumdasınız! YouTube'un bölgesel filtresini atlamak diğer sitelerden çok daha kolaydır.

Bunu bölgeyle sınırlı diğer birkaç web sitesi ve hizmetle de denedik ve Opera'nın VPN'i her seferinde kusursuz çalıştı. Kullandığınız veri miktarını izliyor ve 10MB'ye ulaştığınızda bile alarma geçiyor gibi görünüyor. Ancak buna pek aldırmadık çünkü 200MB'ye ulaştığımızda bile iyi çalıştı.

Sınırsız Netflix İzleyebilir Miyim?

Sınırsız Netflix İzleyebilir Miyim?

Hayır! Opera'nın VPN'inin desteklemediği tek hizmet Netflix'tir. Netflix'in VPN'leri kamuya açık bir şekilde yasakladığı düşünüldüğünde, kullanıcılar kendileri için amaçlanmamış içeriğe erişiyorlardı.

Dolayısıyla, Opera'da olsanız bile kendi ülkenizin Netflix kataloğuna bağlı kalmanız gerekir. Elbette, nerede yaşıyor olursanız olun tüm Netflix'i izlemenin başka yolları da var.