Trust.Zone VPN İncelemesi
Trust.Zone VPN İncelemesi
Trust.Zone’un hizmetlerine dünyanın her yerinden erişebilirsiniz, böylece bu korumayı hobi veya iş için seyahat ederken yanınızda taşıyabilirsiniz.

Trust.Zone, sadece turistler için tropikal bir cennet değil, aynı zamanda yüksek kaliteli ve güvenli VPN hizmeti arayan herkes için güvenli bir sığınak olan Seyşeller'de kayıtlı bir VPN servis sağlayıcısıdır. Bunun nedeni, bölgeyi zorunlu veri saklama yasalarından muaf tutan yerel mevzuattır. Hizmet ilk olarak 2014 yılında hizmete başladı.

Trust.Zone Hizmet Şartları, ana şirketinin Trusted Solutions Ltd. olduğunu belirtir. Ancak alan kaydı, kayıt sahibi olarak Extra Solutions Ltd'nin sahibi Alexander Lisiuk'u gösterir. Şirket ve hizmetleri hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmek istiyorsanız, Trust.Zone VPN incelememizi okumaya devam edin.

Arayüz

Trust.Zone istemcisi, görünümü ve genel düzeni açısından bir akıllı telefon uygulamasıyla büyük benzerlik gösterir. Alt kısım sunucular, durum, ayarlar ve çıkış sekmeleri dahil olmak üzere farklı yardımcı program sekmeleri için ayrılmıştır. Sunucu sekmesi, mevcut sunucuları numaralandırır ve bir liste ve kutucuk görüntüleme seçenekleri sunar. Çevrimiçi olduğunuzda, durum sekmesi bağlantınız hakkında çok sayıda yararlı bilgiyi gösterecektir. Ayarlar sekmesinde, kim olarak oturum açtığınızı, mevcut abonelik planınızı ve müşterinin tercihlerini görebileceksiniz. Çıkış sekmesi oldukça açıklayıcıdır. Gereksiz ve kafa karıştırıcı seçenekler barındırmayan bir istemciye sahip. Ancak istemci, çok sayıda hizmet güncellemesine rağmen 2015 yılından bu yana herhangi bir değişiklik almadı.

Performans ve Güvenilirlik

İyi bir VPN hizmetinin en önemli yönlerinden biri, bağlantı hızınızı nasıl etkilediğidir. Konuyu doğru bir şekilde kavramak için, ABD ve İngiltere sunucularındaki bağlantı hızını ölçtük.

Sonuçlar genel olarak oldukça tatmin ediciydi. Evet, hız düşüşü herhangi bir VPN'de olduğu gibi göze çarpıyordu, ancak çevrimiçi işlemleri engelleyecek ölçüde değil. Bazı kullanıcılar diğer sunucularda daha büyük hız düşüşlerinin yanı sıra bazı hata raporları bildiriyor. Bizim için İngiltere sunucuları genellikle ABD sunucularından daha yüksek hızlar elde etti. Ayrıca, testlerimiz sırasında hiçbir zaman bağlantı kesintisi veya benzeri sorunlar yaşamadık.

Bağlantı genel olarak iyi olmasına rağmen torrent hızının eksik olduğunu unutmayın. Mobil performansı olağanüstü olmasa da herhangi bir bağlantı kesintisi ve başka hatalar olmadan internette gezinme çok akıcıydı.

Çoklu Platform

Çoklu Platform

Trust.Zone, Windows, Linux, Mac, Android ve iOS dahil tüm popüler platformları destekler.

Ancak hizmet yalnızca özel bir Windows istemcisine sahiptir ve diğer tüm platformları açık kaynaklı bir üçüncü parti yazılımı aracılığıyla destekler. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar bu durumdan mutsuz.

Yeterli teknolojik bilgiye sahip olmayan VPN kullanıcıları, özel istemciler olmadan kesinlikle bazı zorluklarla karşılaşacaklardır. Trust.Zone, VPN'i bu platformlarda kurmak için yararlı ve kapsamlı kılavuzlar sağlar.

Özellikleri

Trust.Zone, herhangi bir VPN kullanıcısı için mükemmel bir kaynak olan sınırsız P2P trafiği sunar. Ayrıca, sınırsız bant genişliği de anlaşmanın bir parçasıdır. Bu nedenle indirme/yükleme trafiğinizin hacmi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Hizmet aynı zamanda sınırsız hız sağlar; yani iyi bir bağlantıya sahip bir sunucu bulabilirseniz mükemmeldir.

Trust.Zone güvenlik seçenekleri oldukça sıkıdır. İstemcide uygulanan Kill Switch özelliğinden burada bahsedeceğiz. VPN herhangi bir nedenle devre dışı bırakılırsa, bu seçenek bağlantınızı otomatik olarak kapatır.

Trust.Zone şu anda tüm dünyada 72 bölgede 123 sunucu kullanmaktadır. Kullandığınız cihazlardan bağımsız olarak 3 eşzamanlı bağlantı mevcuttur.

Ek bir ücret karşılığında, özellikle farklı oyun sunucularında ve diğer web sitelerinde bir çıkış IP'sini çok sayıda insanla paylaşmak için yasaklanmak istemeyen kullanıcılar için yararlı olan statik bir IP adresi de alabilirsiniz.

Güvenlik ve Gizlilik

Her şeyden önce Trust.Zone, Seyşel Adaları'nda yer almaktadır, yani VPN yerel yetkileri altındadır. İncelemenin başlangıcında daha önce bahsettiğimiz yasal avantajların yanı sıra, bu bölge "On Dört Göz" grubu ülke dışında, yani vatandaşlarını gözetlemiyor (en azından açık bir şekilde incelemiyor).

Ayrıca, Trust.Zone sıkı kayıt tutmama politikasına sahiptir, bu nedenle trafiğinizi, DNS isteklerinizi, bant genişliği kullanımınızı, zaman damgalarını, oturum sayılarını vb. 1 GB ücretsiz deneme seçeneği sayesinde yalnızca kullanıcılarının harcadığı MB miktarını hesaplayacaktır.

Trust.Zone, PrivacyToolsIO tarafından belirlenen kriterleri karşılar. E-postanız hariç kayıt için başka hiçbir kişisel veri gerekmez. Üstelik Trust.Zone, tamamen anonim kalmak için kullanıcılarını Bitcoin ile ödeme yapmaya teşvik ediyor. Hizmet, sorguların çoğu için tescilli DNA sunucularını kullanır, ancak bazı durumlarda Google DNA'yı da kullanır.

Trust.Zone, varsayılan şifreleme olarak AES-256 ile OpenVPN kullanır. Aynı şifrelemeyle IPsec üzerinden L2TP de sunar. PPTP protokolünün desteklenmediğini unutmayın. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, P2P engelleme yoktur, ancak Trust.Zone herhangi bir trafiği engellemez veya kısmaz.

Hizmet, AES-256 dışında, alternatif şifreleme seçeneği olarak RSA-4096'yı kullanır. Trust.Zone ayrıca yazılımları için kendinden imzalı bir SSL sertifikası kullanır.

Destek

Trust.Zone’un destek ekibine yalnızca destek bileti formunu doldurarak ulaşılabilir. Ancak VPN şirketlerinin canlı sohbete ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz.

Fiyatlandırma Seçenekleri

Trust.Zone aşağıdaki fiyatlandırma planlarını sunar:

 • 1 ay - 6.99 $
 • 3 ay - ayda 4.95 $
 • 1 yıl – ayda 3.33 $
 • Ücretsiz Deneme - 1GB sınırla 3 günlük hizmet için 0.00 $

Planlar, fayda ve özellikler açısından neredeyse aynıdır, ancak ne kadar uzun abonelik seçerseniz, fiyat o kadar düşük olur. Desteklenen ödeme yöntemleri arasında kredi kartı, PayPal, WebMoney, banka havalesi, Qiwi Cüzdan, Alpayy.com ve Bitcoin bulunur. Bitcoin alımları %10 indirimle gelir, bu yüzden Bitcoin’iniz varsa bunu aklınızda bulundurun. İlk satın alma işleminizden 10 gün sonrasına kadar %100 geri ödeme yapılabilir.

Trust.Zone Artıları ve Eksileri

Trust.Zone incelemesinin sonunda, bizi hayrete düşüren özelliklere ve hizmetin bazı iyileştirmelerden yararlanabilecek yönlerine hızlı bir genel bakışı burada bulabilirsiniz:

Artıları:

 • Seyşeller’de kayıtlı
 • Sıkı kayıt tutmama politikası
 • Sezgisel, kullanımı kolay
 • UIC Sınırlı uç şifreleme
 • 72 bölgede 123 sunucu
 • Sınırsız bant genişliği ve P2P trafiği
 • 3 eşzamanlı bağlantı
 • Kill Switch

Eksileri:

 • Destek yalnızca çevrimiçi bir biletle ulaşılabilir
 • Windows dışında özel istemcisi yok