menu
Netflix'e Uygun En İyi VPN Hizmetleri
Netflix'e Uygun En İyi VPN Hizmetleri
Netflix, VPN'leri engellese de hala çalışan birkaç tane var. İşte Netflix ile kullanılacak en iyi VPN'ler.

Ocak 2016'da Netflix, VPN'ler veya sanal özel ağlar üzerinde bir baskı olduğunu duyurdu. Bu, farklı bir ülkede sunulan Netflix kataloğuna erişmek için bir VPN kullanmanın aniden şirketin hizmet şartlarına aykırı olduğu anlamına geliyordu.

Şu andan itibaren, Netflix'e bir VPN aracılığıyla erişmeye çalışırsanız çabalarınız anında engellenecek ve bu hata mesajını göreceksiniz:

Yine de Netflix ile iyi çalışan birkaç VPN hizmeti var ve şimdi Netflix'in engellerini düzenli olarak aşma konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahipler. Bu yazımızda Netflix’te çalışan VPN'leri listeleyeceğiz ve birini seçmenize yardımcı olacağız.

Netflix Neden VPN’leri Engelliyor?

Netflix Neden VPN’leri Engelliyor?

Bu engelin bir mantığı var. Film ve TV serisi yapımcıları, farklı ülkelerdeki farklı dağıtımcılara haklar satmaktadır. Netflix, belirli ülkelerde bu filmleri ve şovları izleme hakkını kazanmak için her bir dağıtımcı ile anlaşma yapar.

Örneğin Amazon Prime'ın yaşadığınız yerdeki Doctor Strange'in haklarına sahip olduğunu, ancak Netflix'in kurgusal bir ülkede sahibi olduğunu varsayalım. Netflix’te Doctor Strange'i izlemek için bir VPN kullanıyorsanız, Amazon Prime'ın sahip olduğu distribütör haklarını ihlal etmiş olursunuz.

Yukarıdaki senaryoda Netflix, VPN'leri engelleme hakkına sahiptir. Ancak genel yasak, Netflix'in farklı bir ülkede yasal kullanımını da durduruyor.

Netflix ABD'ye abone olan bir Amerikalı olduğunuzu varsayalım. Tayland'a seyahat etmek zorunda kaldıysanız, yine de Netflix ABD'deki program kataloğunu izleyebilmelisiniz. Sonuçta, bunun için para ödüyorsunuz. Bunun yerine otomatik olarak Netflix Tayland olarak değiştirileceksiniz. Ve ödediğiniz paranın hakkını alamayacaksınız.

Şu anda tek çözüm, bir Amerikan sunucusu üzerinden yönlendirilen bir VPN kullanarak Netflix ABD'ye erişmek. Ardından tüm ABD kataloğuna erişebilirsiniz.

Ücretsiz VPN'ler Netflix Engelini Kaldırmaz

VPN baskısı, en çok ücretsiz VPN hizmetlerinde ve smartDNS hizmetlerinde yaygındır. Bir VPN için ödeme yapmadan başka bir ülkeden Netflix'e erişmeyi umuyorsanız, hiç ummayın. Piyasadaki her ücretsiz VPN'i test ettik ve hiçbiri Netflix'in VPN engelini aşamadı.

Böyle bir hizmeti tesadüfen bulsanız bile, birkaç gün çalışacak ve sonra duracaktır. Netflix, VPN'leri engelleme konusunda son derece ihtiyatlıdır, bu nedenle şirketin sürekli engelleriyle savaşmak için elinizi cebinize atmanız ve ücretli bir VPN almanız gerekir.

Sınırsız veri aktarımı ve uzun ömürlü olan ücretli bir VPN hizmeti kullanmanın birçok avantajı vardır. Tüm ülkelerin Netflix kütüphanelerine erişmek de bu avantajlardan biridir. İşte Netflix’i rahatça izleyebileceğiniz ücretli VPN hizmetleri:

1. ExpressVPN: Netflix ABD İçin En İyisi

1. ExpressVPN: Netflix ABD İçin En İyisi

İzlemek istediğiniz bir film veya dizi sadece ABD Netflix’inde mevcutsa, ExpressVPN en iyi seçenektir. Her kullanışımızda kusursuz bir şekilde çalışmasıyla en iyi önerimiz bu.

 • Kurulum: ExpressVPN'in kurulumu ve Linux dahil herhangi bir cihazda kullanımı kolaydır. ExpressVPN uygulamasıyla Netflix'i Linux'ta yerel olarak kolayca izleyebilirsiniz. Ayrıca yönlendiriciler için oldukça kolay bir kuruluma sahiptir, böylece tüm verilerinizi VPN üzerinden tünelleyebilirsiniz.
 • Performans: Netflix, hizmetin birden fazla gözden geçiren tarafından yüksek puan almasından dolayı ExpressVPN sunucuları konusunda özellikle tetiktedir. Dolayısıyla sunucular sık sık değişir ve Netflix'i her başlatmadan önce bunu yenilemeniz gerekebilir. Genel olarak, yayının ne kadar hızlı başladığına, hatta 1080p videoda ileri veya geri atlamaya geldiğinde şikayet edecek hiçbir şey yoktur.
 • Netflix Ülkeleri: ExpressVPN yalnızca ABD'de tutarlı bir şekilde çalıştı. Diğer ülkelerden bazıları, özellikle Kanada, zaman zaman çalışıyor.
 • Fiyat: ExpressVPN ayda 12.95 $ (veya yıllık abonelik alırsanız ayda 8.32 $) tutmaktadır.

2. StrongVPN: ABD, İngiltere ve Kanada Kütüphanelerine Erişim

2. StrongVPN: ABD, İngiltere ve Kanada Kütüphanelerine Erişim

StrongVPN, ilk çıktığında bile Netflix'in engellerini defalarca aşan birkaç hizmetten biriydi. Hayranlarının, özellikle İngiltere'de yaşayanların sadakatini bu şekilde kazandı.

 • Kurulum: StrongVPN, Windows, macOS ve iOS için uygulamalara sahiptir, ancak kurulum biraz zor olabilir. Android için bile, yapılandırmak için ayarlara dalmanız gerekecek. Kredisine göre, popüler cihazlar ve platformlar için ayrıntılı kurulum kılavuzları barındırır. Ancak ExpressVPN veya VyprVPN kadar kolay değildir.
 • Performans: StrongVPN, hem İngiltere hem de ABD sunucularında iyi performansa sahiptir. 1080p videolarda ve atlama işlemlerinde çok iyi. Ancak Kanada sunucusu 1080p'yi her zaman işleyemiyor ve 720p'ye düşürüyor.
 • Netflix Ülkeleri: StrongVPN'in Netflix İngiltere ve Netflix Kanada desteği, ExpressVPN'e göre küçük bir avantaj sağlıyor. Ancak kurulum sürecinden geçmeye istekli olmalısınız.
 • Fiyat: Tüm bu VPN hizmetleri arasında en ucuz seçeneklerden biri olan StrongVPN, bir yıl boyunca ayda 10 $ veya 70 $ 'dır. Ayrıca, yayın için VPN yerine proxy DNS'yi tercih etmeniz durumunda StrongDNS elde edersiniz.

3. PrivateVPN: Çoğu Ülke Desteklenir

3. PrivateVPN: Çoğu Ülke Desteklenir

Nerede yaşarsanız yaşayın Netflix'te her şeyi izlemeyi seven biriyseniz, o zaman PrivateVPN'i deneyin. Testlerimizde en çok ülke ile çalışan VPN olmayı başardı.

 • Kurulum: PrivateVPN, Windows, macOS, iOS ve Android için uygulamaları destekler. Diğer her şey için, cihazın bağlantı ayarlarını kullanmanız gerekir. Netflix izlemek için kullanmadan önce tarayıcınızın önbelleğini de temizlemeniz gerekir.
 • Performans: PrivateVPN, doğru sunucuları kullandığınız sürece kusursuz çalışır. Şirketin Netflix için şu anda çalışan sunucularının bir listesi var, bu yüzden doğru olanı seçtiğinizden emin olun. Bunu yaptığınızda, 1080p videoda umduğunuz gibi çalışır.
 • Netflix Ülkeleri: PrivateVPN en fazla sayıda Netflix ülkesini desteklemektedir. Buna ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa, Danimarka, Finlandiya, Almanya, Norveç, Polonya, İsveç, İsviçre ve Hollanda dahildir. Yine, bunlardan biri işe yaramazsa lütfen tarayıcı önbelleğini temizlediğinizden emin olun. Biraz can sıkıcı, ancak önbelleğinizi temizledikten sonra iyi çalışıyor.
 • Fiyat: PrivateVPN StrongDNS ile aynı maliyete sahiptir, ancak şu anda bir indirim yapılmaktadır. 13 aylık abonelik ayda 3.82 $’a gelmektedir.

4. CyberGhost: Telefonlar İçin En İyisi

4. CyberGhost: Telefonlar İçin En İyisi

VPN'inizi yalnızca Netflix izlemek için kullanacaksanız, CyberGhost'u deneyin. Bir VPN kurmanın ve Netflix izlemenin en kolay yolu bu.

 • Kurulum: Kullanım kolaylığı CyberGhost'u öne çıkarır. Uygulamayı indirin, "Secured Streaming" seçeneğini görmek için bir kez hafifçe vurun ve hizmetler listesinden Netflix'i seçin. Bunu ilk kez yaptığınızda Netflix hesabınızda oturum açmanız gerekecek. Bundan sonra, CyberGhost ayarları hatırlayacak ve çalışacaktır. Bize göre, Netflix'i telefonlarda kullanmak için en kolay VPN uygulaması.
 • Performans: Wi-Fi bulunan bir bilgisayarda CyberGhost, kararlı, yüksek hızlı bir internet bağlantınız olduğu sürece mükemmel çalışır. Ancak bunu cep telefonları için önerdiğimizden, 4,5G'de de test ettik. ExpressVPN, hareket halindeyken Netflix ABD içeriğini izlemek için 4,G kullanırken daha iyi çalıştı.
 • Netflix Ülkeleri: Yalnızca Netflix ABD ile çalışır. Diğer ülkelerdeki kataloglara erişemezsiniz.
 • Fiyat: Uygulamayı yedi gün boyunca ücretsiz olarak indirip deneyebilirsiniz, bu da ödeme yapmak isteyip istemediğinizi anlamak için yeterli bir süredir. Cyberghost'un maliyeti aylık 12.99 $.
CyberGhost ayrıca Amazon Prime, HBO GO, BBC iPlayer ve diğerleri dahil olmak üzere diğer birçok akış hizmetiyle çalıştığını iddia ediyor. Ancak bunları bu yazımız için test etmedik.

5. TorGuard: En Uzun Ömürlü, Tüm Ülkeler Desteklenir

5. TorGuard: En Uzun Ömürlü, Tüm Ülkeler Desteklenir

VPN'inizin herhangi bir ülkede her zaman Netflix ile çalıştığından emin olmak istiyorsanız, TorGuard en güvenli seçenektir. Çünkü onunla özel bir IP adresi satın alacaksınız. Bu biraz statik bir IP adresi almaya benzer, ancak maskelenmiş bir VPN adresidir.

Netflix gibi bir şirket için paylaşılan IP adreslerini bulmak kolaydır. Aynı paylaşılan IP'ye sahip birçok VPN kullanıcısı için ortak dizeyi öğrendikten sonra, Netflix onu engelleyecektir. Ancak tek bir adanmış IP adresini saptamak ve bunun Netflix'te VPN kullandığını doğrulamak çok daha zor ve zaman alıcıdır. Mantıksal olarak konuşursak, bu yöntem daha uzun sürmektedir.

 • Kurulum: TorGuard, bir VPN ve özel bir IP adresi yapılandırmanız gerekeceğinden, tavsiye ettiklerimiz arasında en zor kurulumuna sahiptir.
 • Performans: Gecikme, hızlı yükleme süreleri ve kalite düşüşü olmaması, test sırasında yaşadığımız en iyi deneyim haline getiriyor.
 • Netflix Ülkeleri: TorGuard, denediğimiz her ülke ile kusursuz bir şekilde çalıştı.
 • Fiyat: TorGuard'ın maliyeti, yukarıda listelenen normal VPN'lerin yaklaşık iki katıdır. Bunun nedeni, yalnızca VPN paketini değil, aynı zamanda özel bir akış IP'si de satın alıyor olmanızdır. VPN için ayda 10 dolar ve ayrılmış IP adresi için ayda 8 dolar olmak üzere toplam 18 dolardır. Netflix'in tüm kataloğunu harika bir performansla izlemek istiyorsanız buna değer.

Netflix ile Çalışan Diğer VPN'ler

Yukarıda belirtilen VPN hizmetlerinin yanı sıra, bunlar da test sırasında Netflix ile çalıştı. Sonuç her an mükemmel olmasa da iş görmektedirler. Yukarıdakilerin yanında akılda tutulması gereken yedek VPN hizmetleri:

NordVPN: NordVPN, uzun vadeli planlar satın aldığınızda en ucuz seçenekler arasında olduğu için, Netflix izleme için popüler seçeneklerden biridir. Aynı zamanda iyi çalışıyor ve Netflix'in son VPN hizmetlerini engellemesini düzelten ilk hizmetler arasındaydı. Ancak bunu yalnızca 4K video izlemeyi planlamıyorsanız satın alın. NordVPN, HD filmlerde bile diğerlerinden belirgin şekilde daha yavaştır, bu nedenle 4K'da düzgün çalışmaz.

VyprVPN ve Buffered VPN: ExpressVPN istemiyorsanız, VyprVPN veya Buffered VPN alın. Bunlar, Netflix ABD'yi isteyenler için en iyi seçeneklerdir. İkisinin de pek farkı yok. Her ikisi de ayda 13 dolara mal oluyor. Tek fark, VyprVPN'in yılda 12 $ daha ucuz olduğu yıllık planlarıdır.

PureVPN: PureVPN artık Netflix ile iyi çalışıyor. Ancak, onu bu listedeki diğerlerine eşit veya onlardan daha fazla önermemizi sağlayan hiçbir şey yok.

Hotspot Shield Premium: Hotspot Shield'in temel ücretsiz sürümü Netflix ile çalışmaz. Ancak Hotspot Shield Premium size ABD sürümüne erişim sağlayacaktır. İlk test kurulumumuzda iyi çalıştı, ancak testin ilk haftasından sonra iyi bir deneyim sunmadı.